English is the
key to knowledge

Сайт вчителя англійської мови

Діагностика психологічної готовності дитини до школи

Новини / Батькам     17-06-2020, 17:25

Зі вступом до школи для дитини починається новий віковий період - молодший шкільний вік, а навчальна діяльність стає в ньому провідною. Корінні зміни відбуваються в житті  дошкільника, і основна зміна стосується соціального середовища за межами сім'ї. Особливо сильно це впливає на тих дітей, які не відвідували дитячий садок і вперше стануть членами дитячого колективу.

У родині положення дитини також змінюється, у неї з'являються нові обов'язки, зростають й вимоги. У зв'язку з формальними оцінками успіхів і невдач дитини батьки, так чи інакше, на них реагують. Виникають нові відносини - складне посередництво між інститутами сім'ї і школи. Як вже говорилося, навчальна діяльність в цьому віці стає провідною, також на перший план тепер виходить і трудова діяльність. Але, як і раніше в житті дитини велике значення має ігрова форма діяльності. Підготовка дитини до школи - серйозне питання, яке досліджується психологами, педагогами, медичними працівниками, яке завжди хвилює батьків. У даній статті ми поговоримо про діагностичні методи, що дозволяють оцінити ступінь психологічної підготовки дитини до навчання в школі.

Нагадаємо, що слово «діагностика» прийшло до нас з грецької мови і означає воно «науку про методи розпізнавання хвороб і процес постановки діагнозу». Психологічна діагностика, таким чином, являє собою постановку психологічного діагнозу, тобто кваліфіковане розпізнавання психологічного стану людини.

 

1 Готовність дитини до школи з точки зору психології

2 Інтелектуальний аспект шкільної зрілості

3 Емоційний аспект шкільної зрілості

4 Соціальний аспект шкільної зрілості

5 Готовність дитини до школи з точки зору фізичного розвитку

6 Специфіка навчальної діяльності

7 Визначення психологічної готовності до навчання в школі

8 Деякі практичні методики для діагностики готовності дитини до школи

9 Оцінка ставлення дитини до навчання в школі

Інформаційне повідомлення
Щоб залишати коментарі будь ласка зареєструйтесь